220 absolwentów świętowało 90-lecie zwoleńskiej „Rolniczówki”!

Piękny jubileusz 90-lecia istnienia w minioną sobotę obchodził Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Jubileusz ten był okazją do zorganizowania IV już w historii szkoły Zjazdu Absolwentów, na którym bawiło się ponad 220 byłych uczniów.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, w której oprócz dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i absolwentów uczestniczyli zaproszeni goście. Następnie uczestnicy chwilą zadumy i modlitwy na cmentarzu parafialnym uczcili pamięć odeszłych już koleżanek, kolegów, nauczycieli i wychowawców.

Kilka minut po 15 wszyscy zgromadzili się w nowym budynku Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, gdzie na sali gimnastycznej dyrektor szkoły Arosław Jakóbik rozpoczął oficjalne obchody. Kolejno odsłonięto tablicę pamiątkową zawierającą najważniejsze daty z historii szkoły umieszczoną na ogromnym kamieniu znajdującym się przed salą gimnastyczną. Warto wiedzieć, że potężny głaz podarowany został szkole w latach 80-tych przez ówczesne władze Zwolenia i Towarzystwo Miłośników Miasta Zwolenia im. Jana Kochanowskiego.

Każdy jubileusz jest świetną okazją do składania życzeń i gratulacji, podobnie było i tym razem. Arosław Jakóbik usłyszał wiele ciepłych słów między innymi od Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka, czy też od Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Leszka Ruszczyka, który wręczył na ręce dyrektora za zasługi na rzecz Mazowsza medal Pro Masovia.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się także: posłowie na sejm Małgorzata Woźniak i Mirosław Maliszewski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska oraz dyrektorzy placówek i stowarzyszeń działający na terenie Zwolenia. Nie mogło też zabraknąć życzeń od starosty zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego i burmistrza Zwolenia Bogusławy Jaworskiej.

O tym jak wiele znaczy i znaczył dla uczniów Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu świadczy niewątpliwie liczba absolwentów, którzy tuż po godzinie 18 rozpoczęli wspólne świętowanie spotkania po latach. Na takie chwile wielu z obecnych na zjeździe czekało kilka a nawet kilkanaście lat. Wszyscy zgodnie twierdzili, że nie ma nic piękniejszego niż spotkać się po latach szkolnej rozłąki, dodając, że jeśli tylko okoliczności i zdrowie  pozwolą na kolejnym zjeździe też się pojawią.

09-07-2015 anex
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Kupię Mercedesa 190 124 207 208 210 307 308 310 40
Kupie Mercedesa 124 W124 190 W201 W202 tel.725 562 998 (sieć plus) kupię mercedesa Sprintera 208 210 212 213 216 308 310 311 312...
Cena: 10 000
Lokalizacja: KUTNO
Szczegóły ogłoszenia
Zarabiaj W Domu Przy Komputerze
Zapraszam do WSPÓŁPRACY- Studenci, emeryci, renciści,- Pracujących , mających trochę wolnego czasu by dorobić . - Panie wychow...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Nowe rozwiązanie w nauce niemieckiego dla dorosłych
Jeśli nie masz zbyt dużo czasu wolnego, jesteś dorosła i MUSISZ mówić po niemiecku, to czytaj dalej. Uczyłaś się lub ...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: