220 absolwentów świętowało 90-lecie zwoleńskiej „Rolniczówki”!

Piękny jubileusz 90-lecia istnienia w minioną sobotę obchodził Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu. Jubileusz ten był okazją do zorganizowania IV już w historii szkoły Zjazdu Absolwentów, na którym bawiło się ponad 220 byłych uczniów.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, w której oprócz dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i absolwentów uczestniczyli zaproszeni goście. Następnie uczestnicy chwilą zadumy i modlitwy na cmentarzu parafialnym uczcili pamięć odeszłych już koleżanek, kolegów, nauczycieli i wychowawców.

Kilka minut po 15 wszyscy zgromadzili się w nowym budynku Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, gdzie na sali gimnastycznej dyrektor szkoły Arosław Jakóbik rozpoczął oficjalne obchody. Kolejno odsłonięto tablicę pamiątkową zawierającą najważniejsze daty z historii szkoły umieszczoną na ogromnym kamieniu znajdującym się przed salą gimnastyczną. Warto wiedzieć, że potężny głaz podarowany został szkole w latach 80-tych przez ówczesne władze Zwolenia i Towarzystwo Miłośników Miasta Zwolenia im. Jana Kochanowskiego.

Każdy jubileusz jest świetną okazją do składania życzeń i gratulacji, podobnie było i tym razem. Arosław Jakóbik usłyszał wiele ciepłych słów między innymi od Wicewojewody Mazowieckiego Dariusza Piątka, czy też od Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Leszka Ruszczyka, który wręczył na ręce dyrektora za zasługi na rzecz Mazowsza medal Pro Masovia.

Do życzeń i gratulacji dołączyli się także: posłowie na sejm Małgorzata Woźniak i Mirosław Maliszewski, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Zbigniew Gołąbek, Mazowiecki Kurator Oświaty Dorota Sokołowska oraz dyrektorzy placówek i stowarzyszeń działający na terenie Zwolenia. Nie mogło też zabraknąć życzeń od starosty zwoleńskiego Waldemara Urbańskiego i burmistrza Zwolenia Bogusławy Jaworskiej.

O tym jak wiele znaczy i znaczył dla uczniów Zespół Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu świadczy niewątpliwie liczba absolwentów, którzy tuż po godzinie 18 rozpoczęli wspólne świętowanie spotkania po latach. Na takie chwile wielu z obecnych na zjeździe czekało kilka a nawet kilkanaście lat. Wszyscy zgodnie twierdzili, że nie ma nic piękniejszego niż spotkać się po latach szkolnej rozłąki, dodając, że jeśli tylko okoliczności i zdrowie  pozwolą na kolejnym zjeździe też się pojawią.

09-07-2015 anex
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Siatka zabezpieczająca na przyczepkę
Siatka na kontenery i przyczepki doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie podczas przewozu różnorodnych materiałów nawet na du...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Siatka zabezpieczająca na kontener
Siatka na kontenery i przyczepki doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie podczas przewozu różnorodnych materiałów nawet na du...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Zostań Nowoczesną Konsultantką Oriflame
Zapraszam Cię do świata Oriflame - chętnie pomogę Ci zostać nowoczesną konsultantką(em), która pracuje głównie przez internet....
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: