Wake Park Pionki nad Stawem Górnym. Będzie można jeździć na nartach wodnych

- Podpisaliśmy już umowę i inwestycja jest w fazie realizacji. Na pewno wyciąg będzie czynny jeszcze w lipcu – powiedział burmistrz Romuald Zawodnik. Wkrótce po obu stronach Stawu Górnego w Pionkach staną słupy połączone liną, które będą wyciągiem do pływania na nartach wodnych i wakeboardzie. Wszystko ma kosztować około 100 tysięcy złotych.

Wake Park Pionki będzie bardzo podobny do tego, który działa w Nowym Mieście nad Pilicą. Po obu stronach Stawu Górnego staną ponad 6-metrowe słupy połączone liną, które będą wyciągiem dla nart wodnych i wakeboardu. Jak zapewniał burmistrz Romuald Zawodnik inwestycja jest już w fazie realizacji i z tej atrakcji mieszkańcy Pionek i okolic będą mogli skorzystać jeszcze w lipcu.

- Chcemy w ten sposób przyciągnąć mieszkańców Kozienic, Radomia i okolic. Mam nadzieję, że Pionki wreszcie zaczną coś znaczyć na mapie turystycznej regionu – dodaje Zawodnik.

Pionkowski Wake Park czynny będzie sezonowy do 30 września. Nie został jeszcze ustalony cennik. Przykładowo w Nowym Mieście godzina wyciągu kosztuje 120 złotych i mogą z niej skorzystać góra cztery osoby. W Pionkach wedle zapowiedzi burmistrza mają być zniżki dla młodzieży, żeby godzina korzystania z wyciągu nie przekraczała 25 zł.

Koszt całej inwestycji to około 100 tysięcy złotych. Z powstaniem Wake Parku wiąże się też wydzielenie toru do pływania a to oznacza, że kajakami i rowerami wodnymi będzie można pływać tylko po prawej stronie od cypla, na którym obecnie wypożycza się sprzęt.

09-07-2015 anex
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Dodatkowy Dochód dla Kobiet i Nie Tylko!
[size= large]Zapraszam do współpracy osoby [/size] [size= large]szukające pracy dorywczej lub stałej.[/size] [size= large]...
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Ruszta Ruszty betonowe dla trzody.Tucznikowe. HSR. Producent
Jesteśmy Bezpośrednim Producentem Cena 59 zł jest ceną brutto za 1szt i dotyczy ruszta 160cm x 39.7cm o powierzchni krycia 0,64m...
Cena: 59
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
Najgęstsze na rynku 100% Naturalne WŁOSY CLIP IN – Doczepiane.pl - Nr 1 w Polsce
40 cm 120g – 100% Naturalne WŁOSY CLIP IN – Nr 1 na Rynku ! Długie i gęste włosy w kilka minut – czy to możliwe ? Tak – dzięk...
Cena: 220
Lokalizacja: cała Polska
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: