Hiszpańskie wzorce w Pionkach. Najmłodsi piłkarze Prochu i Championa będą uczyć się nowoczesnego futbolu

Piłki nożnej warto uczyć się od najlepszych, a Hiszpanie do nich należą od lat. Od kilku tygodni system szkolenia wzorowany na tym z Półwyspu Iberyjskiego jest wprowadzany w dwóch pionkowskich klubach piłkarskich, KS Proch i UKS Champion. Zajmuje się tym zatrudniony przez miasto 25-letni Maciej Wierzbicki (na zdjęciu), trener koordynator ds. szkoleniowych.

Wierzbicki to wychowanek UKS Champion Pionki. Potem swoją przygodę piłkarską kontynuował w drużynach młodzieżowych Polonii Warszawa. Po kontuzji postanowił zająć się trenerką i zabrał się do tego na poważnie. Przez cztery lata współpracował z kilkoma zespołami młodzieżowymi Polonii Warszawa, która od lat słynie z dobrej pracy z młodymi adeptami futbolu. Dużo doświadczeń oraz dodatkową wiedzę zebrał na stażach i szkoleniach w Hiszpanii, w tak znanych klubach jak Real Saragossa, Real Madryt, Atletico Madryt czy Valencia CF. Teraz wzorce z Półwyspu Iberyjskiego chce przenieść na pionkowski grunt.

- Jestem realistą i wiem, że Pionki to nie Barcelona czy Madryt. Nie przeszkadza to jednak w kształceniu dzieci sposobami, z których korzystają takie kluby. Niektóre rzeczy są uniwersalne, bo w końcu gramy wszyscy w piłkę na takich samych boiskach – przyznaje Wierzbicki.

Głównym zamysłem całego przedsięwzięcia ma być ujednolicenie szkolenia na wszystkich etapach rozwoju młodych adeptów piłki nożnej w Pionkach. Projekt jest długofalowy i ma poprawić jakość pracy z dziećmi i młodzieżą w każdej kategorii wiekowej, od 6-latków do 19-latków.

- Jestem przekonany, że pomoże to chłopakom we wszechstronnym rozwoju piłkarskim i da im szansę zaistnienia w dorosłej piłce. Pierwsze efekty zaobserwujemy za 5-10 lat, ale cała filozofia sprawi, że będą one trwałe – dodaje Wierzbicki.

 Na temat wprowadzenia jednolitego systemu szkolenia rozmawiali wszyscy trenerzy z dwóch pionkowskich klubów piłkarskich, KS Proch i UKS Champion.

11-10-2016 admin
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Siatka zabezpieczająca na przyczepkę
Siatka na kontenery i przyczepki doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie podczas przewozu różnorodnych materiałów nawet na du...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Siatka zabezpieczająca na kontener
Siatka na kontenery i przyczepki doskonale sprawdzi się jako zabezpieczenie podczas przewozu różnorodnych materiałów nawet na du...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Zostań Nowoczesną Konsultantką Oriflame
Zapraszam Cię do świata Oriflame - chętnie pomogę Ci zostać nowoczesną konsultantką(em), która pracuje głównie przez internet....
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: