Hiszpańskie wzorce w Pionkach. Najmłodsi piłkarze Prochu i Championa będą uczyć się nowoczesnego futbolu

Piłki nożnej warto uczyć się od najlepszych, a Hiszpanie do nich należą od lat. Od kilku tygodni system szkolenia wzorowany na tym z Półwyspu Iberyjskiego jest wprowadzany w dwóch pionkowskich klubach piłkarskich, KS Proch i UKS Champion. Zajmuje się tym zatrudniony przez miasto 25-letni Maciej Wierzbicki (na zdjęciu), trener koordynator ds. szkoleniowych.

Wierzbicki to wychowanek UKS Champion Pionki. Potem swoją przygodę piłkarską kontynuował w drużynach młodzieżowych Polonii Warszawa. Po kontuzji postanowił zająć się trenerką i zabrał się do tego na poważnie. Przez cztery lata współpracował z kilkoma zespołami młodzieżowymi Polonii Warszawa, która od lat słynie z dobrej pracy z młodymi adeptami futbolu. Dużo doświadczeń oraz dodatkową wiedzę zebrał na stażach i szkoleniach w Hiszpanii, w tak znanych klubach jak Real Saragossa, Real Madryt, Atletico Madryt czy Valencia CF. Teraz wzorce z Półwyspu Iberyjskiego chce przenieść na pionkowski grunt.

- Jestem realistą i wiem, że Pionki to nie Barcelona czy Madryt. Nie przeszkadza to jednak w kształceniu dzieci sposobami, z których korzystają takie kluby. Niektóre rzeczy są uniwersalne, bo w końcu gramy wszyscy w piłkę na takich samych boiskach – przyznaje Wierzbicki.

Głównym zamysłem całego przedsięwzięcia ma być ujednolicenie szkolenia na wszystkich etapach rozwoju młodych adeptów piłki nożnej w Pionkach. Projekt jest długofalowy i ma poprawić jakość pracy z dziećmi i młodzieżą w każdej kategorii wiekowej, od 6-latków do 19-latków.

- Jestem przekonany, że pomoże to chłopakom we wszechstronnym rozwoju piłkarskim i da im szansę zaistnienia w dorosłej piłce. Pierwsze efekty zaobserwujemy za 5-10 lat, ale cała filozofia sprawi, że będą one trwałe – dodaje Wierzbicki.

 Na temat wprowadzenia jednolitego systemu szkolenia rozmawiali wszyscy trenerzy z dwóch pionkowskich klubów piłkarskich, KS Proch i UKS Champion.

11-10-2016 admin
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

KONTO UŻYTKOWNIKA

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ogłoszenia drobne

Gruba siatka ochronna na boisko
Solidna siatka ochronna, jaką oferujemy, nie pozwoli wydostać się poza teren boiska nawet bardzo mocno podanej piłce. Siat...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Elewacyjna siatka do zabezpieczeń
Zabezpieczenie elewacji siatką z tworzywa sztucznego ochroni nas przed spadającym gruzem Elewacje starych budynków trzeba z...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
Hodowlana siatka na woliery i do hodowli zwierząt
Mocna i niezawodna siatka ochronna wykonana z przędzy polipropylenowej odpornej na uszkodzenia mechaniczne została wykonana ...
Lokalizacja: polska
Szczegóły ogłoszenia
facebook

 

Płatności online zapewnia: